Co oznacza rekuperacja powietrza ?
Rekuperacja, czyli odzysk energii termicznej z powietrza wylotowego w celu dalszego jej wykorzystania.
Najprościej tłumacząc powietrze wyciągane przez centralę wentylacyjną np. z naszego domu lub biura oddaje część swej energii cieplnej rekuperatorowi ciepła ( wymiennikowi ciepła ), który przekazuje ją do powietrza nawiewanego do pomieszczeń, w których się znajdujemy. Tak więc część energii cieplnej (nawet 94%, w zależności od zastosowanego wymiennika ciepła) trafia z powrotem do naszego otoczenia wraz ze świeżym powietrzem nawiewanym przez centralę wentylacyjną.
Dobrze zaprojektowany i zainstalowany układ wentylacyjny z rekuperatorem ciepła dostarczy nam w sposób ciągły świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla, zanieczyszczeń i wilgoci. Podnosi on w znaczny sposób jakość powietrza, którym oddychamy. Przy rekuperacji powietrze w budynku będzie bardzo zbliżone do tego znajdującego się na zewnątrz, bez względu na porę roku, (pomimo jak to najczęściej występuje w sezonie zimowym zamkniętych okien) a przy tym nie utraci całkowicie swojej energii cieplnej. Dzięki dodatkowej filtracji powietrze nawiewane do budynków, w których przebywamy, oczyszczane jest z zanieczyszczeń.
Jakie klimatyzatory stosujemy ?
Doświadczenie pokazało nam, że jedynym słusznym wyborem są urządzenia wiodących marek, których profesjonalizm i odpowiedzialność za swoje produkty nie sprowadza się jedynie do przygotowania oferty i sprzedaży urządzenia. Korzystamy z klimatyzatorów firm, którym możemy zaufać, że w sytuacjach, w których klient chciałby uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania lub potrzebował wsparcia technicznego, będzie mógł liczyć na pomoc.